• 67331133
  • 27773341
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  • Darbadienās 8:30-20:00 Sestdien 9:30-13:00
Goodlife Clinic ārsts Dr.med. Arturs Balodis
 Dr.med. Arturs Balodis

Sveicam Dr.med. Arturu Balodi ar Eiropas Neiroradiologa diplomu! Šis ir lielisks sasniegums, un tas norāda uz Dr.med. A. Baloža augsto profesionalitāti un prasmi jomā, kas ir vitāla daudzu pacientu veselībai.

Eiropas Neiroradiologa diplomu piešķir Eiropas Neiroradioloģijas biedrība (European Society of Neuroradiology - ESNR). Lai to iegūtu, jums ir jāpaveic stingras prasības un jāpierāda augstās kompetences līmenis neiroradioloģijas jomā. Neiroradioloģija ir medicīnas joma, kas attiecas uz izmeklējumiem un ārstēšanu, izmantojot attēlveidošanas metodes, piemēram, rentgena, MRI (magnētiskās rezonanses izmeklējumi), CT (datorizētā tomogrāfija) un citus diagnostikas instrumentus, lai identificētu un ārstētu nervu sistēmas traucējumus un slimības.

Eiropas Neiroradiologa diplomu piešķir pēc veiksmīgas specializācijas programmas pabeigšanas un pēc tam sekmīgas pārbaudes, kas novērtē ārsta zināšanas un prasmes neiroradioloģijas jomā. Šis diploms ir svarīgs tādēļ, ka tas apliecina ārsta augstās kompetences līmeni attiecīgajā specialitātē. Tas arī ļauj pacientiem un viņu ģimenēm būt pārliecinātiem, ka viņi saņem aprūpi no visaugstākās kvalifikācijas speciālista, kas ir apmācīts un pieredzējis neiroradioloģijas slimību diagnosticēšanā un ārstēšanā.

Apsveicam Dr.med. Arturu Balodi ar šo lielisko sasniegumu un vēlam viņam turpmāku veiksmi un panākumus!


Pankreatīns minimikrosfērās – palīgs barības sagremošanai!

Ikviens no mums ir kaut reizi saskāries ar gremošanas traucējumiem, izjūtot kādu no simptomiem. Kā liecina pētījuma* dati, 75% Latvijas iedzīvotāju ar gremošanas traucējumu novēršanu saistītus preparātus lieto, izjūtot diskomforta vai smaguma sajūtu pēc maltītes, katrs trešais iedzīvotājs – gāzu un vēdera uzpūšanās dēļ, savukārt katrs piektais iedzīvotājs – sajūtot sāpes kuņģī pēc maltītes.

Arī gastroenterologs Dr. Sabri Abdelmasī novērojis, ka biežākie simptomi, par kuriem sūdzas pacienti, ir tieši vēdera pūšanās un sāpes kuņģī.

Gastroenterologs skaidro, ka visbiežāk gremošanas traucējumus izraisa kuņģa un zarnu trakta funkcionālie traucējumi. Ne vienmēr šie traucējumi ir saistīti ar kāda orgāna slimību, jo parasti problēma ir plašāka. Vēdera darbības traucējumus var radīt gan kuņģa, gan aizkuņģa dziedzera, gan aknu un žultspūšļa darbības problēmas. Reizēm vaina meklējama zarnās, kas var būt iekaisušas, vai arī novērojamas uzsūkšanās problēmas tievajā zarnā. Vēdera darbības traucējumus var veicināt arī mūsu dzīvesveids. ”Mūsdienās, kad cilvēka ikdiena ir strauja, notikumiem bagāta un piesātināta ar lielāku vai mazāku stresa devu ik dienas, arvien biežāk saskaramies ar gremošanas traucējumiem. Kuņģis un zarnu trakts ir vieni no pirmajiem, kas reaģē uz stresu kā kairinātāju. Hormoni, kas izdalās stresa laikā, spēcīgi ietekmē kuņģa un zarnu trakta darbību. Stresa brīdī kuņģis, zarnu trakts un muskulatūra saspringst, tādēļ var būt mainīga vēdera izeja, caureja, aizcietējumi, smaguma sajūta un diskomforts,” skaidro Dr. Abdelmasī.

Nepareiza diēta var veicināt gremošanas traucējumus

Mēs visi vēlamies būt labā formā un dzīvot veselīgāk. Kā zināms, jo vairāk ēdīsim dārzeņus un augļus un mazāk gaļas, jo labāk, taču ne visiem šāda pieeja der un ir vajadzīga. Turklāt ir jāatceras, ka visam ir jābūt līdzsvarā – uzturā ir jālieto dažādi produkti no visām produktu grupām. Porcijas ir jāveido tā, lai tajās būtu dažādu krāsu dārzeņi, salāti un tikai trešā daļa būtu gaļa vai zivs

”No vienas puses, sabiedrība sāk vairāk domāt par savu organismu, uzturu, kustēšanos. Tomēr, no otras puses, ir liela daļa, kas pārspīlē un iekrīt galējībās. Arvien biežāk mēs dzirdam cilvēkus sakām, ka viņiem ir glutēna vai laktozes nepanesamība, tomēr, veicot pārbaudes, atklājas, ka tā nemaz nav. Neregulārs ēdienreižu grafiks, nesabalansēta pārtika, nepareizs miega režīms, pārmērīga fiziskā vai mentālā slodze, mikrofloras disbalanss, kā arī organisma novecošanās process ir faktori, kas stimulē gremošanas traucējumu rašanos vai pastiprināšanos,” norāda gastroenterologs Abdelmasī.

Ja cilvēks ikdienā pārmērīgi patērē produktus, kurus kuņģim ir grūti pārstrādāt, piemēram, pienu, saldumus un augļus, kas rada vēdera pūšanos un diskomfortu, tas ne vienmēr nozīmē, ka ir laktozes nepanesamība. Gluži pretēji, tas liecina par to, ka gremošanas sistēma ir nedaudz nogurusi, tā nespēj ar visu tikt galā, tāpēc organismam nekas cits neatliek, kā signalizēt par problēmu.

Kā sev palīdzēt?

Dzīvesveida un uztura maiņa ir viens no veidiem, kā iespējams mazināt gremošanas traucējumu simptomus. Regulāras un mazākas porcijas visas dienas garumā, neēšana vēlu vakarā, ierobežojot tauku uzņemšanu ar uzturu, atmetot smēķēšanu un samazinot alkohola lietošanu, palīdzēs jūsu gremošanas sistēmai. Taču tikpat svarīgas ir arī kustības – pastaigas, darbošanās ārā vai citas fiziskas aktivitātes.

Fermentu lietošana palīdzēs gremošanas sistēmai sagremot ēdienu. Fermenti satur amilāzi un lipāzi, kas palīdz pārstrādāt ogļhidrātus un taukaino ēdienu. Bez receptes aptiekā nopērkamos fermentus var lietot vismaz 7 līdz 14 dienas, ja preparāts palīdz, konsultējoties ar ārstu, varat lietot ilgāk. Arī tad, ja simptomi ir pārgājuši, var turpināt lietot šos preparātus, palīdzot ēdienam vieglāk uzsūkties, mazinot vēdera izejas biežumu vai palīdzot tai kļūt stingrākai. Ja pēc trim līdz četrām dienām simptomi nemazinās vai pat kļūst spēcīgāki, noteikti ir jādodas pie ārsta.

Signāli, kurus nedrīkst atstāt bez ievērības

  • Ja pēdējo divu līdz trīs mēnešu laikā parādījušies vēdera izejas traucējumi (vēders ir mīksts, ciets vai ir mainīga vēdera izeja) un vēdera izejai ir asins piejaukums, tas ir signāls, ka kaut kas nav kārtībā.
  • Melna, tumši brūna vēdera izeja liecina par kuņģa un zarnu trakta asiņošanu (izņemot, ja iepriekšējā dienā ēstas bietes, atsevišķas jūras veltes vai dzerti dzelzs preparāti – tad tumša, sarkanīga vēdera izeja ir normāla). Ja pēdējo divu līdz trīs mēnešu laikā, neievērojot diētu, strauji zaudēts svars un neskaidra dzelzs deficīta anēmija.

Šie ir signāli, ko vairs nevar risināt, tikai konsultējoties ar farmaceitu, – steigšus jādodas pie ģimenes ārsta vai gastroenterologa!

Palīgs barības sagremošanā – fermenti minimikrosfēras

Fermentu uzdevums ir kopā ar ēdienu nonākt tievajā zarnā un palīdzēt ēdienam uzsūkties un pārstrādāties, samazinot smaguma sajūtu un vēdera pūšanos.

Dr_Sabri_Abdelmasi

”Bieži vien aizmirstam, ka kuņģa skābe ir liels izaicinājums jebkuram medikamentam – paaugstināts skābes līmenis kuņģī ietekmē preparāta iedarbību, tāpēc labāki ir tie preparāti, kas satur minimikrosfēras. Šīs izteikti sīkās minimikrosfēras atrodas kapsulā – kad cilvēks to uzņem kopā ar ēdienu, minimikrosfēras sajaucas ar ēdienu un nonāk kuņģī. Kapsula ātri izšķīst kuņģī, atbrīvojot sīkās ”bumbiņas”. Līdz ar to minimikrosfēras ir pasargātas no kuņģa skābes un netiek ietekmēta fermenta efektivitāte. Starp citu, kapsulu ar fermentiem minimikrosfērās var droši vērt vaļā un sajaukt ar jogurtu, lai lietotājam to būtu vieglāk norīt. Šāds risinājums būs piemērotāks gan bērniem, gan arī cilvēkiem, kuriem kapsulas norīšana sagādā grūtības,” uzsver gastroenterologs. Kapsulas ar fermentiem minimikrosfērās palīdz efektīvāk sagremot ēdienu, mazinot diskomforta sajūtu vēderā un uzlabojot barības vielu uzsūkšanos.

Daktera padomi pārpublicēti no www.liepajniekiem.lv


Helikobaktērijas: kad iznīdēt, kad nē?

Žurnāla "Ievas veselība" lasītāja Sandra uzdeva dr. Sabri Abdelmasī šādu jautājumu: 

Labdien!

Pirms 12 gadiem manai māsai ilgstoši bija dedzinoša sajūta kaklā, beidzot pierunāju viņu veikt endoskopiju - lai pārbauda kuņģi. Atklāja helikobaktērijas. Daktere toreiz sacīja, ka tās nav jāiznīcina. Vēlāk helikobaktērijas tomēr centās iznīdēt - māsa dzēra vienas antibiotikas, bet baktērijas atkal atgriezās. Tagad māsai, veicot endoskopiju, atklāja gan helikobaktērijas, gan izmaiņas kuņģa gļotādā - metaplāziju. Māsa internētā izlasīja, ka metaplāzija ir kuņģa pirmsvēža stāvoklis, un nu jūtas izmisusi. Jo viņa taču gāja pie ārsta, bet tas teica, ka helikobaktērijas neko sliktu nenodara. Kā māsai rīkoties?

dr.Sabri Abdelmasī atbilde:

Dr_Sabri_Abdelmasi

Sandra, vispirms par to, kas mani satrauc... Cilvēki pārāk uzticas dakterei gūglei. Pat ja lielās līnijās tur atrastā informācija var būt pareiza, tomēr jāņem vērā, ka pieredzējis ārsts katru pacientu vērtē individuāli - atkarībā no viņa slimību vēstures un riska faktoriem. Tas, pirmkārt. Otrkārt, žēl, ka daži ārsti - pēdējā laikā gan arvien mazāk - neseko līdzi uz pierādījumiem balstītās medicīnas jaunākajām vadlīnijām un joprojām ir pārliecināti, ka helikobaktērija nav jāārstē. Gandrīz katru dienu dzirdu pacientu jautājumus: «Vai helikobaktērija tiešām jānobeidz? Vai tā būs liela kļūda, ja to nedarīšu?» Atbilde ir vienkārša. Ja tev ir dedzinoša sajūta, vēdera pūšanās, sāpes, pilnuma sajūta kuņģī, atraugas, slikta sajūta pēc ēšanas, ko saucam par dispepsiju, un tiek atrasta helikobaktērija, tad no tās ir jātiek vaļā. Ja cilvēkam nav nopietna gastrīta vai čūlas, es to nespiežu darīt, bet katrā ziņā par šo baktēriju nevajag aizmirst.

Kur dabūji?

Helikobaktērijas (Helicobacterpylori) ir visbiežāk sastopamās baktērijas, kas var dzīvot cilvēka kuņģī. Tās izdala specifiskus fermentus, kas neitralizē kuņģa skābi, tāpēc skābā kuņģa vide baktērijai eksistenci neapgrūtina. Helikobaktērijas ir daudziem, un gremošanas traktā tās nokļūst no netīra ūdens, nemazgātiem augļiem, dārzeņiem, nemazgājot rokas pēc tualetes apmeklējuma. Šīs baktērijas var iegūt arī skūpstoties. Taču visbiežāk artām inficējas jau bērnībā no mammas.

Helikobaktērijas nav tik lipīgas kā daudzas citas infekcijas. Viss atkarīgs no imunitātes - no tā, cik stiprs ir organisms, ko mēs ēdam, kā dzīvojam. Vesela cilvēka organisms pret baktērijām spēj cīnīties.

Par metaplāziju

Cik noprotu, Sandra, tava māsa ir ļoti satraukusies par šo medicīnisko terminu, kas rakstīts endoskopijas izmeklējuma atbildē... Jā, visbiežākais hroniska gastrīta iemesls ir kuņģī dzīvojošā helikobaktērija. Jā, ilgi radot iekaisumu kuņģa gļotādā, tā var pakāpeniski izraisīt kuņģa gļotādas atrofiju, kad tā vietām kļūst plānāka nekā citur. Un atrofija savukārt var radīt kuņģa gļotādas šūnu izmaiņas - metaplāziju un/ vai displāziju -, un tas mēdz novest pat pie kuņģa vēža attīstīšanās. Taču, novēršot vienu no biežākajiem riska faktoriem - helikobaktēriju mēs varam šo risku būtiski samazināt. Es savā praksē katru dienu redzu atrofisku gastrītu un metaplāziju, bet tas nenozīmē, ka visiem šiem pacientiem noteikti būs vēzis. Cita lieta - ja helikobaktērija viņiem atrasta, to vajag iznīdēt.

Kā piebeigt?

Ar antibiotikām, un, tās izrakstot, mēs, gastroenterologi, vadāmies pēc jaunākajiem pētījumiem. Ja cilvēks sen nav lietojis antibiotikas, pret helikobaktērijām var mēģināt cīnīties ar amoksicilīnu, pret kuru reti veidojas rezistence jeb nejutība, un ar kādu protonu sūkņa inhibitoru, piemēram, omeprazolu, esomeprazolu vai lansoprazolu, kas samazina kuņģa skābes izdalīšanos.

Ārstēšanā bieži izmanto arī klaritromicīnu un metronidazolu,taču pret šīm antibiotikām ir samērā liela rezistence, tādēļ nav jēgas tās lietot vienas - jālieto tikai kopā ar amoksicilīnu. Kombinācijas var būt dažādas. Piemēram, septiņas dienas lieto tikai amoksicilīnu plus protonu sūkņa inhibitoru, bet, sākot no astotās dienas, klāt pieliek vēl divas antibiotikas, piemēram, metronidazolu, klaritromicīnu. Dažkārt pirmās 5-7 dienas lieto vienu medikamentu kombināciju un otrās 5-7 dienas citu, izmantojot trīs vai pat četras antibiotikas, piemēram, minētajām zālēm pievienojot levofloksacīnu un tinidazolu. Reizēm veiksmīga ir tikai šāda shēma.

Citkārt, ja ārstēšana pirmajā reizē nav bijusi efektīva, izmanto citu zāļu kombināciju, piemēram, tetraciklīnu, amoksicilīnu un metronidazolu, un vēl pievieno koloidālā bismuta subsalicilātu, kam piemīt arī antibakteriāla iedarbība un gļotādu aizsargājošs efekts. Ar šādu kombināciju arī var sākt helikobaktēriju iznīdēšanu kuņģī - it īpaši, ja ir rezistence pret klaritromicīnu.

Ļoti retos gadījumos nepalīdz pat divi ārstēšanas kursi. Tad jāveic antibiotiku jutības tests, lai piemeklētu visefektīvāko kombināciju. Bet tā jau ir ārstu kompetence.

Tev droši vien rodas jautājums, kāpēc jālieto tik daudz zāļu?... Baktērijas ir ārkārtīgi stipras un gudras, tās mācās, modificē savus gēnus, lai nebūtu viegli izskaužamas. Baktērijām ir īpašs apvalks, kas tās aizsargā. Cīņā ar helikobaktērijām antibiotikas cita citai palīdz. Bismuta sāls padara

baktēriju virsmu vājāku un jutīgāku pret antibiotikām. Savukārt protonu sūkņa inhibitori uzlabo antibiotiku efektu un palīdz arī ārstēt, piemēram, kuņģa čūlu.

Medikamenti noteikti jālieto vismaz 10 dienas, bet vēl labāk 14 dienas. Kā ir dzīvē? Diemžēl joprojām ārstēšana reizēm notiek tikai 5-7 dienas, un ar to lielākoties nepietiek.

Bieži vien paralēli antibiotikām iesaku lietot arī probioti- kas, kas satur laktobaktērijas un bifīdobaktērijas, piemēram, Lactobex, Liveo4, Lylbiotic vai citas - lai atjaunotu vajadzīgās baktērijas, kas aiziet bojā, lietojot antibiotikas. Ir pētījumi, kas liecina, ka tās uzlabo antibiotiku efektivitāti cīņā pret helikobaktērijām un samazina blaknes.

Un vēl - kad pagājis mēnesis pēc ārstēšanās, noteikti jāveic fēču antigēna tests vai elptests, lai pārliecinātos, vai ārstēšana bijusi veiksmīga. Vai - pēc ārstēšanās jāveic augšējā endoskopija, piemēram, ja bijusi čūla, lai redzētu, vai tā sadzijusi. Lielākoties secina, ka helikobaktērijas ir iznīcinātas. Ja konkrētās zāles nebūs palīdzējušas, ārsts piedāvās citu medikamentu kombināciju. Diemžēl ļoti bieži gadās, ka cilvēki cenšas helikobaktēriju iznīdēt, bet nepārliecinās par rezultātu. Sandra, acīmredzot arī tavai māsai ārstēšana nebija pietiekami efektīva, tāpēc gastrīts attīstījās tālāk un parādījās izmaiņas kuņģa gļotādā.

Pacienti bieži vaicā: «Kāda jēga censties iznīdēt helikobaktēriju, ja tā uzrodas atkal?» Pirmkārt, ar helikobaktēriju var inficēties atkārtoti, taču tas notiek reti. Otrkārt, ar veiksmīgu ārstēšanu tiek apturēta arī gastrīta progresēšana.

Raksts pārpublicēts no "Ievas veselība" 2023.gada numura.


Gastroenterologa ieteikumi, kā izvairīties no svētku pārēšanās sajūtas

Svētku vakariņas ģimenes un draugu lokā… Svecēs iegrimis galds, kas priecē acis (un vēderus) ar zirņiem un speķa gabaliņiem, sen kāroto rasolu, kotletēm, štovētiem kāpostiem un vecmammas ceptiem pīrādziņiem… Tas nav tikai kadrs no TV reklāmas. Tā ir šo svētku realitāte – neatņemama Ziemassvētku daļa.

Un gandrīz katrs no mums, paralēli svētku priekam, ir pieredzējis pārēšanos, kas pasliktina pašsajūtu, rada smaguma un noguruma sajūtu, vēdera uzpūšanos, kuņģa dedzināšanu un virkni citu problēmu. Tieši tad var saasināties arī jau esošie veselības traucējumi. Bet kā, lai turas pretī visiem galdā esošajiem gardumiem?

Klīnikas „Goodlife” vadītājs, sertificēts un Latvijā praktizējošs gastroenterologs, endoskopists Dr. Sabrī Abdelmasī dalās ar dažiem vērā ņemamiem ieteikumiem, kā saudzēt savu kuņģa-zarnu traktu svētku laikā un izvairīties no nepatīkamajām sajūtām.

 

Lai pēc svētkiem sliktā pašsajūta no pārēšanās neliktu par sevi manīt, ir viens zelta likums, kuru nepieciešams ievērot, un kuru zinām visi – ēst samērīgi un mazām porcijām. Un tomēr statistika liecina, svētku brīvdienām beidzoties, 30% - 40% Latvijas iedzīvotāju izjūt sūdzības kuņģa - zarnu trakta darbībā. Ilgstoša smaguma sajūta, caureja, gastrīta saasinājumi, vēdera pūšanās – tās ir tipiskākās sūdzības, kuras tad risinām mēs, gastroenterologi.

 

Parūpējies par labsajūtu jau iepriekš

Būtu nepieciešams laicīgi sagatavot savu organismu izēšanās triecienam. Viens no efektīvākajiem veidiem ir sabalansēt labās un sliktās baktērijas, kas veido kuņģa – zarnu mikrofloru. Mūsu uzdevums ir rūpēties par līdzsvaru. Tāds ir dzīves princips – nevis, ka mēs izdzenam slikto laukā, bet rūpējamies par to labo, kužinot un čubinot. Un tikai tad iestājas harmonija.

 

To var panākt ikdienā lietojot labās baktērijas jeb probiotikas saturošus ēdienus, piemēram, skābus kāpostus, salātus, jogurtu, kefīru, vai arī aptiekā iegādātu probiotiku izlasi. Efektīvas probiotikas var palīdzēt novērst vēdera pūšanos un gāzu rašanos – divas visbiežāk sastopamās problēmas, kas rodas pārēšanās gadījumos. Vajadzētu sākt gatavoties svētku mielastiem un veidot harmoniju zarnu mikroflorā vismaz nedēļu pirms svētkiem.

 

Es saviem klientiem iesaku izvēlēties vietējā zīmola LYL love your life ® probiotikas LYLBIOTIC. Tieši šo labo baktēriju izlasi rekomendē arī Latvijas Jauno Gastroenterologu biedrība un es šo kolēģu viedoklim uzticos. LYLBIOTIC labo baktēriju kompleksam tikai vienā kapsulā ir iekļauts superliels baktēriju skaits – 28 miljardi. Liela ir arī baktēriju daudzveidība – 9 sugas, kas ir identiskas baktērijām, kuras mīt cilvēka organismā.

 

Saprotiet, lielākā daļa vēdera problēmas, nozīmē to ka cilvēka mikrofloras sastāvs ir disbalansā un tajā vairāk ir baktērijas, kas dod, piemēram, gāzes. Neskaitāmi daudzos zinātniskos pētījumos ir pierādīts, ka LYLBIOTIC sastāvā esošās bifidobaktērijas, laktobaktērijas un Saccharomyces boulardii veicina labvēlīgo baktēriju veidošanos zarnās, uzlabo gremošanu, palīdz nodrošināt normālu vielmaiņu, novērš aizcietējumu rašanos vai tieši pretēji ir efektīvas pie visa veida caurejām.

 

Turklāt, labā baktērija Bifidobacterium longum, kas ir arī LYLBIOTIC sastāvā, dod citokīnus, kas strādā pret citām – nevēlamām baktērijām, nogalinot tās. Ja mēs saprotam, kā notiek šī „saruna”, tad mēs tiešām spējam ietekmēt dažādās nepatīkamās sajūtas vēderā, papildinot ikdienas un svētku diētu ar nepieciešamajām labajām baktērijām. Tas ir fantastiski, jo probiotikas ir daļa no cilvēka organisma, tās nav ķīmiskas vielas. Ir iespēja vienkārši bagātināt kuņģa – zarnu mikrofloru ar tām baktēriju sugām, kurām vajadzētu būt vairāk nekā citām.

 

Arī svētkos ēd pareizi

Lai nepārēstos, ir jāēd lēni. Tas būs viegli izdarāms, ja pēc katra kumosa noliksiet dakšiņu atpakaļ uz galda. Noteikti ir jātaisa pārtraukumi. Svētku vakarā to lieliski var realizēt, dodoties īsās pastaigās, dejojot un piedaloties aktivitātēs.

Atcerieties, ēdiens ir rūpīgi jāsakošļā! Atkarībā no maltītes, 10 - 40 košļāšanas reizes būs gana, lai kuņģis un smadzenes saņemtu pareizos signālus, un pārēšanās drauds mazinātos.

 

Atceries par miegu

Nakts, pēc kārtīgi nosvinētiem svētkiem, var sagādāt problēmas ar aizmigšanu, jo spiedošā sajūta kuņģī dod signālu smadzenēm un gulēšana ir praktiski neiespējama. Ir pierādīts, ka zarnu mikrobioms un smadzenes ir cieši saistītas, un ir saistība starp miegu un gremošanas traktā mītošo baktēriju skaitu un daudzveidību. Pēc ēšanas, vajadzētu būt vismaz 2 stundu pauzei līdz gulēt iešanai un šajā laikā papildus uzņemtas probiotikas var pozitīvi ietekmēt gulēšanas ritmu.

 

Svarīgi pamatprincipi, kas jāievēro izvēloties probiotikas:

  • izvēloties efektīvas labās baktērijas jāpievērš uzmanība baktēriju skaitam un sugu daudzveidībai – skaitam jābūt miljardos un, jo plašāks sugu skaits, jo tās vērtīgākas - viens baktēriju veids nevar izpildīt pārējo funkcijas. Baktērijām atšķiras piestiprināšanās vieta zarnās. Vienas ir aktīvākas tievajā zarnā, bet otras atkal vislabāk darbojas resnajā zarnā. Citām kolonijas patīk veidot zarnu gļotādā, vai  – uz zarnās nokļuvušās barības;
  • svarīgi skatīties, lai būtu pievienotas prebiotikas, jo tās dod iespēju baktērijām iedzīvoties un augt zarnu traktā, piemēram, LYLBIOTIC sastāvs ir bagātināts ar prebiotiku inulīnu;
  • kāds ir probiotiku kapsulas apvalks – jo ne visas labās baktērijas kapsulās ir aizsargātas no agresīvās kuņģa pH vides un tādējādi nevar nokļūt zarnās – īstajā vietā, kur tām ir jāaktivizējas. LYLBIOTIC Patentētais DRcaps™ apvalks garantē baktēriju kultūru dzīvotspēju un ļauj tām aktivizēties tikai pēc nokļūšanas zarnās;
  • kādus uzglabāšanas nosacījumus iesaka ražotājs – probiotikas ir jāglabā ledusskapī vai tās ir ražotas ar jaunākajām tehnoloģijām tā, lai tās varētu nēsāt līdzi somā – un, protams, kāds ir derīguma termiņš. LYLBIOTIC inovatīvais kapsulas veids DRcaps™ un vielas izgatavošanas tehnoloģija, nodrošina iespēju šīs labās baktērijas neuzglabāt ledusskapī, – probiotikas var uzglabāt istabas temperatūrā līdz +25C grādiem un ērti paņemt līdzi, dodoties ikdienas gaitās;
  • un, protams, ērtības labad, svarīgi, kāda ir ražotāja noteiktā dienas deva, piemēram, LYLBIOTIC tā ir tikai 1 kapsula dienā, kas atvieglo to uzņemšanu antibiotiku lietošanas laikā.

 

 

Decembrī pērc LYLBIOTIC aptiekās un interneta aptiekās ar atlaidi -20%.

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.


Kas ir andrologs?

Androloģija ir medicīnas nozare, kas pēta vīriešu anatomiju un fizioloģiju, vīriešu reproduktīvās slimības un to ārstēšanas metodes. Androloga kompetencē ir vairāki vīrieša veselības aspekti: gan neauglības jautājumi, gan testosterona samazināšanās vecuma dēļ, liekā svara izraisītās problēmas dzimumsfērā, dzimumceļu un urīnceļu attīstības traucējumi, erekcijas traucējumi un pat vīriešu dzimumorgānu vizuālie defekti.


gastrologs dr. Sabri Abdelmasī saņem apbalvojumu
gastrologs un endoskopists dr. Sabri Abdelmasī

2021.gada 6.maijā SIA" Good Life Clinic" saņēma 1.pakāpes apbalvojumu par ieguldījumu sociālās labklājības veicināšanā. Apbalvojumu Good Life Clinic vadītājam gastrologam Dr. Sabrī Abdelmasī piešķīra Babītes novada pašvaldība. Ir patīkami, kad esam novērtēti. Un ar savu darbu cenšamies sniegt to labāko saviem pacientiem!


© 2024 Goodlife Clinic. Visas tiesības aizsargātas