• 67331133
 • 27773341
 • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 • Darbadienās 8:30-20:00 Sestdien 9:30-13:00
Dermatologs

Pēc jaunākās pasaules onkoloģijas statistikas, ādas vēzis ir viens no izplatītākajiem vēžu veidiem. Katru gadu tiek diagnosticēti vairāk kā miljons ne-melanocitāru ādas audzēju un vairāk kā 320 tūkstoši jaunu melanomas gadījumu. Ādas audzēju diagnostikā ir liela loma laikam, ir svarīgi regulāri pārbaudīt jau esošās dzimumzīmes, iepriekš nebijušas dzimumzīmes un arī ādas veidojumus, kas mainās laika gaitā. Tiek piedāvāta izcila iespēja ar 25% atlaidi pārbaudīt Jūsu dzimumzīmes un veikt veidojumu dermatoskopiju, tajā pašā laikā saņemot konsultāciju no pieredzējušiem dermatologiem par ādas kopšanu un preventīviem pasākumiem.


badošanās

Pārtrauktā gavēšana (no angļu val. - Intermittent fasting ), dēvēta arī par pārtraukto badošanos ir, apzināta maltīšu izlaišana konkrētos laikos. Par pārtraukto badošanos var runāt, ja cilvēks ilgāku ( līdz pat 20 stundām) laiku izvairās no kaloriju uzņemšanas ( var lietot ūdeni, melnu kafiju un tēju bez cukura) atstājot 4-8 stundu ilgu laikposmu, kas paredzēts ēšanai .Labāku efektu metabolo procesu uzlabošanai sniedz tieši dienas pirmās puses maltīšu ieturēšana, ieteicams ēst laika sprīdī no pulksten 08:00 līdz 16:00. Badošanās palīdz ķermenim atbrīvoties no liekā svara, veicinot atjaunošanās procesus un vairojot enerģiju, kas savukārt veicina spēka pieplūdumu.

Pēdējā laikā pārtrauktā badošanās ir guvusi lielu popularitāti.

Pastāv trīs visplašāk pielietotie pārtrauktie badošanās režīmi:

 • ēdiena uzņemšana ar laika ierobežošanu : 8 st./16 st. ( tas ir 8 st. ēšanas laiks, bet 16 st. ir badošanās )

 • badošanās 5:2 ( piecas dienas normāli tiek ēsts un divas dienas katru nedēļu badojas.)

 • viena diena nedēļā ar samazinātu kaloriju daudzumu ( 500 – 700 kcal/d )

Svarīgi ir saprast, ka šis ēšanas režīms nav “superdiēta” , ar kuras palīdzību tiks zaudēts viss liekais svars. Šis ēšanas režīms ierobežo tikai ēšanas laiku, bet ēdiena izvēlē nekādi ierobežojumi nav. Rekomendēts ir ievērot maltītes, kas atbilst veselīga uztura pamatprincipiem, proti iekļaujot uzturā ar šķiedrvielām, vitamīniem un minerālvielām bagātus produktus. Tāpēc rezultāts ir atkarīgs tikai no paša cilvēka. Ēdot patiesā izsalkumā , ķermenis sev nepieciešamo degvielu iegūst nevis tikai no uzņemtajām kalorijām, bet arī no tauku rezervēm. Un nav pamata uztraukumam , ka , neēdot 16 stundas, ķermenis pārtraukto gavēšanu uztvers kā zīmi astoņās stundās uzņemtās kalorijas noglabāt tauku rezervēs, nevis sadedzināt. Svara zudums, ievērojot šo ēšanas režīmu, visbiežāk ir rezultāts tam, ka tiek uzņemts mazāk kaloriju nekā pirms režīma ievērošanas.

Pārtrauktās gavēšanas plusi ir:

 • samazina ķermeņa tauku masu un svaru.

 • Veicina vielmaiņas paātrināšanos.

 • Samazina cukura un insulīna līmeni asinīs.

 • Palielina augšanas hormonu sekrēciju, kas sekmē tauku dedzināšanu un muskuļu masas pieaugumu.

 • Uzlabo smadzeņu darbību.

 • Uzlabo miega kvalitāti.

Pārtrauktās gavēšanas mīnusi:

 • Tas ir ilgtermiņā grūti izpildāms dzīvesveids. Pārtraucot ierasto režīmu, svars var atgriezties.

 • Var būt sarežģīti savienot ar nenoteiktu ikdienas ritmu, piemēram, ja strādā maiņu darbā.

 • Daļai cilvēku pārtrauktā badošanās, nekonsultējoties ar ārstu, var pasliktināt veselību.

Pirms uzsākt pārtraukto gavēšanu ieteicams konsultēties ar savu ārstu!Atsevišķās situācijās, onkoloģisko slimību, migrēnas, kuņģa – zarnu trakta saslimšanu gadījumos, pēcoperācijas periodā, pēkšņas izmaiņas ikdienas režīmā var pasliktināt stāvokli!

Pārtrauktā gavēšana nav piemērota:

 • Grūtniecēm un māmiņām, kas zīda bērniņu.

 • Bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadu vecumam.

 • Cukura diabēta slimniekiem.

 • Dažādu saslimšanu gadījumiem.

 • Cilvēkiem, kas cieš no ēšanas traucējumiem.

Neviena veida badošanās neaizstāj veselīgu dzīvesveidu. Svarīgi, ievērojot šos ēšanas ierobežojumus, konsultēties ar atbilstošās jomas speciālistiem, kas sniegtu individuālu un atbilstošu informāciju. Atbildība ir paša cilvēka rokās.

Būsim veseli!


gastrologs un endoskopists dr. Sabri Abdelmasī
gastrologs un endoskopists dr. Sabri Abdelmasī

Viens no "Platīna dakteriem" Gastroenterologs un endoskopists SABRI ABDELMASĪ Rīgas 1. slimnīcā, Medicīnas centrā ARS un Piņķos Good Life Clinica. Latvijā no Libānas ieradās 1991. gadā – lai studētu medicīnu. Palika, iemācījās latviešu valodu, apprecējās. Kā jau Austrumu cilvēkam, komunikācija ir stiprā puse – atšķirībā no latviešu mentalitātes. Vairums latviešu ārstu, pat ja viņi ir forši un kompetenti, nekad neizplūdīs ar pacientu garās skaidrojošās sarunās – dakterim pašam viss tapis skaidrs, un ar to vizīte beidzas, viņš taču neies lieki tērēt laiku! Toties pacients šādas attieksmes dēļ bieži vien jūtas aizvainots, ka labais ārsts viņa problēmai veltījis vien pāris minūtes... Savukārt dakteris Abdelmasī tērē savu laiku “lieki”, viņš pacientam izskaidro visu līdz pēdējam. Iejūtīgs, rūpīgs, korekts. Man arī patīk, ka viņš gan konsultē, gan pats veic endoskopijas, jo tad ārsts var uzreiz redzēt kopainu.


Mākslīgais intelekts palīdz veikt labākos izmeklējumus!

SIA “Good Life Clinic”, sadarbībā ar Pentax medical oficiālo pārstāvi Latvijā SIA “Arbor Medical Korporācija”, ir veikusi Latvijā unikālus kolonoskopijas izmeklējumus, izmatojot Pentax medical izstrādāto, automatikso polipu atrašanas sistēmu Discovery.
Discovery AI mākslīgā intelekta sistēma palīdz ārstam izmeklējuma laikā atrast dažādu izmēru polipus, paaugstinot izmeklējuma efektivitāti. SIA “Good Life Clinic” ir vērsta uz jaunāko tehnoloģiju ieviešanu praksē, lai pacientiem nodrošinātu augstākā līmeņa medicīniskos pakalpojumus.


 • Apsveicam dr. A. Balodi ar zinātniskā grāda iegūšanu!
 • Apsveicam dr. A. Balodi ar zinātniskā grāda iegūšanu!

Dr. A.Balodis ir ieguvis zinātnes doktora (Ph.D) grādu nozare: klīniskā medicīna, apakšnozare: radioloģija ar darbu: "Cerebrāla infarkta agrīnas attēldiagnostikas un reperfūzijas taktikas saistība ar radioloģisko un klīnisko iznākumu". Lepojamies ar Jums!


Gastroskopija

Gastroskopija – ir barības vada, kuņģa, divpadsmitpirkstu zarnas izmeklēšana to traucējumu gadījumos.  Gastroskopija ir visprecīzākā metode, kas ļauj savlaicīgi konstatēt kuņģa – zarnu trakta gļotādas izmaiņas, iegūt audu paraugus morfoloģiskai izmeklēšanai, kā arī veikt ureāzes testu.

Lai izmeklējums būtu rezultatīvs, iepriekšējā vakarā vēlams paēst vieglas vakariņas, bet ne vēlāk kā pēc plkst. 20:00. Pēc vakariņām drīkst dzert negāzētu ūdeni un tēju. Izmeklējuma dienā nedrīkst ēst, dzert un smēķēt.


klonoskopija

Kolonoskopija – endoskopiskas izmeklēšanas metode resno zarnu izvērtēšanai, pielietojot optisku ierīci, ievadot to caur taisno zarnu, kas ļauj savlaicīgi konstatēt kuņģa – zarnu trakta gļotādas izmaiņas un iegūt audu paraugus izmeklēšanai.

Procedūra notiek vispārējā anestēzijā. Procedūrā piedalās endoskopists, anesteziologs un medicīnas māsa.


© 2021 Goodlife Clinic. Visas tiesības aizsargātas