• 67331133
  • 27773341
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  • Darbadienās 8:30-20:00 Sestdien 9:30-13:00
vēnas

Vēnu veselība

Vēnu varikoze jeb vēnu mazspēja ir plaši izplatīta saslimšana un ļoti aktuāla problēma. Līdz ar siltās sezonas sākumu mostas ne tikai daba, arī cilvēki kļūst daudz aktīvāki, biežāk ceļo, dodas garākos pārgājienos un bauda aktīvu atpūtu. Tā ir neierasta slodze kājām, kas var veicināt vēnu problēmu attīstību. Paplašinātas vēnas norāda uz sliktu asinsriti, kuras cēlonis ir asinsvadu elastības trūkums.

Pirmie  simptomi, kas var liecināt par kāju vēnu saslimšanām ir:

  • kāju pietūkums, kas veidojas tāpēc, ka ir traucēta šķidruma ( asins un limfa ) attece no tām.
  • Var būt smaguma sajūta kājās pēc ilgstošas sēdēšanas, stāvēšanas vai fiziskas slodzes.
  • Pietūkušas potītes
  • Krampji apakšstilba muskuļos
  • Uz kājām redzami izspiedušies kapilāri un vēnas.
  • Potītes rajonā veidojas pigmentācija vai pat čūlas.

Ja problēmai nepievērš uzmanību un laikus nesāk ārstēt, lai to apturētu, var attīstīties ļoti nopietna, hroniska vēnu mazspēja. Izplatītākās vēnu slimības ir hroniska vēnu mazspēja, varikoflebīts jeb virspusējo vēnu sieniņu iekaisums, flebotromboze, kad tiek nosprostotas dziļās vēnas, tāpēc attece notiek tikai pa virspusējām vēnām, kas paplašinās, vēnās veidojas asins recekļi jeb trombi. Flebotrombozi var izraisīt traumas, hormonālā ķīmijterapija, arī vēnu sieniņu iekaisums. Ja laicīgi neārstē hronisku vēnu mazspēju, var rasties ne vien vispārējs vēnu iekaisums, bet arī neatgriezeniskas strukturālas izmaiņas ādā - veidojas brūni pigmentācijas plankumi un ādas sabiezējumi. Smagākā hroniskās vēnu mazspējas izpausme ir venozā trofiskā čūla.

Vēnu problēmas nereti iedzimst. Ja mammai vai vecmāmiņai bijušas vēnu saslimšanas, ir jābūt uzmanīgam un jāseko līdzi kāju veselībai! Sievietēm ir divas reizes lielāka nosliece uz vēnu slimībām nekā vīriešiem.

Viens no galvenajiem veidiem, kā parūpēties par vēnu veselību ir ievērot aktīvu dzīvesveidu. Mērenas fiziskās aktivitātes, kā piemēram iešana, skriešana, peldēšana, nūjošana vai velobraukšana, tas viss uzlabos asinsriti. Lai pasargātu sevi no vēnu pataloģijas, noteikti jādzer šķidrums pietiekamā daudzumā, jāievēro, ka nedrīkst ilgstoši sauļoties (ieteicams pusstundu pasauļoties, tad nopeldēties vai aplaistīties ar vēsu ūdeni), nav ieteicams regulāri karsēties pirtī un iet karstā vannā.

Lai rūpētos par savu veselību, pacientam, kuram ir sūdzības par varikozi, tiek veikta asinsvadu duplekssonogrāfiju ar kuras palīdzību pārbauda, kādā stāvoklī ir vēnas ( gan dziļās, gan virspusējās ), kā strādā vēnu vārstuļi, vai ir pareiza venozo asiņu plūsma.

 

Tuvojas    vasara, ir laiks sākt gatavoties pludmales sezonai. Sievietes vienmēr grib izskatīties skaistas, tāpēc neatliec vizīti pie flebologa. Galvenais ir diagnostika, kurā ārsts ievāc informāciju, apskata un sonogrāfiski izmeklēs. (Duplex.US )

 

Un ‘’Good Life clinic” Jūs izmeklēs un izglītos, ļoti zinošs ar lielu pieredzi, asinsvadu ķirurgs/ flebologs Dr. Žoržs Žabūrs.

Neatliec savu vēnu veselību uz vēlāku laiku!


© 2023 Goodlife Clinic. Visas tiesības aizsargātas