• 67331133
  • 27773341
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  • Darbadienās 8:30-20:00 Sestdien 9:30-13:00
Mūsu klīnikas speciālists veicis vienu no sarežģītākajām operācijām vēsturē

Mūsu klīnikas speciālists veicis vienu no sarežģītākajām operācijām vēsturē

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā pirmo reizi veikta hemisferotomija jeb smadzeņu pusložu atdalīšana, kuras mērķis ir novērst epilepsijas pacienta veselības stāvokļa pasliktināšanos, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Vita Šteina.

Kā skaidroja bērnu neirologs Jurģis Strautmanis, operācija tika veikta nepilnus divus gadus vecam bērnam, kuram viena no smadzeņu puslodēm ir neglābjami bojāta un rada epilepsiju, turklāt traucē veselajai smadzeņu puslodei normāli funkcionēt.

Strautmanis norādīja, ka, lai bērna veselības stāvoklis uzlabotos, bija nepieciešams slimo smadzeņu puslodi nodalīt no veselās, tādā veidā novēršot epilepsijas lēkmes un veicinot veselās smadzeņu puslodes darbības uzlabojumus.

Ārsts piebilda, ka šī ir viena no sarežģītākajām operācijām neiroķirurģijā.

Šteina norādīja, ka hemisferotomijas operācijas ir ļoti rets operācijas veids, ko nepieciešams veikt ne biežāk kā vienu reizi divos gados. Šādas operācijas veic bērna agrīnā vecumā.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa sacīja, ka, pateicoties ziedotājiem un ārstiem, bērns visu nepieciešamo palīdzību varēja saņemt Bērnu slimnīcā un pēc palīdzības nebija jādodas ārpus Latvijas.

Dambiņa atgādināja, ka pērn Bērnu slimnīcas fonds izlietoja aptuveni 100 000 eiro, lai pacientiem nodrošinātu dažādas operācijas tepat Bērnu slimnīcā, un arī turpmāk šī būs viena no fonda prioritātēm, rūpējoties par bērnu veselību Latvijā.

Operāciju veica Bērnu slimnīcas neiroķirurgs Basels Jakubs Vēbe, profesors Bertils Rīdenhāgs, anesteziologs reanimatologs Aleksejs Mihejevs, anestēzijas māsa Aija Klekmane, kā arī operāciju māsas Karīna Brunovska un Egita Kvetkovska.

Operācija tika veikta ar Bērnu slimnīcas fonda finansiālu atbalstu.


© 2023 Goodlife Clinic. Visas tiesības aizsargātas