• 67331133
  • 27773341
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  • Darbadienās 8:30-20:00 Sestdien 9:30-13:00
Kas ir ultrasonogrāfija?

Kas ir ultrasonogrāfija?

Šajā rakstā centīsimies vienkārši izskaidrot kas ir ultrasonogrāfija. Cerams, tas sniegs atbildes un mierīgu prātu, dodoties uz šo izmeklējumu.

Kas ir ultraskaņa un ultrasonogrāfijas izmeklējums?

Ultraskaņa ir veids, kā ārsti var viegli redzēt jūsu ķermeni, nekaitējot jums. Tas ļauj fotografēt kuņģa un citas ķermeņa daļas.

Pati ultrasonogrāfijas veikšanas ierīce nav liela, tā ir savienota ar datoru, kas parāda iekšējo orgānu attēlu. Tā kā ultraskaņa izmanto skaņu, tad šis ultrasonogrāfijas gals ir kā mikrofons, kas pielikts pie ādas, dzird to, kas notiek ķermenī, un izveido attēlu, balstoties uz to, ko tas dzird.

Kāpēc nepieciešams ultrasonogrāfijas izmeklējums?

Reizēm ārstam ir jāapskata ķermenis no iekšpuses, lai palīdzētu pacientam, tāpēc ultrasonogrāfija var būt viens no paņēmieniem, kā apskatīt vēderu vai kaklu, lai saprastu iemeslu, kāpēc bērns nejūtas labi. Ultrasonogrāfija var pat parādīt, kā kustas iekšējie orgāni!

Pirms izmeklējuma

Ierodoties uz izmeklējumu, ieteicams valkāt brīvu un ērtu apģērbu. Reizēm, ja ārsts ir īpaši piekodinājis, pirms izmeklējuma nedrīkst dzert un ēst. Savukārt var būt reizes, kad tieši otrādi- jālieto papildus šķidrums un uz USG izmeklējumu jāierodas ar pilnu urīnpūsli. Ārsts noteikti painformēs par ieteicamo dienas režīmu pirms izmeklējuma.

Smaidiet!

USG izmeklējums tiek veikts, atrodoties uz kušetes. Personas, kas veic izmeklējumus ir sertificēti radiologi- diagnosti.

Speciālists uz izmeklējamās ķermeņa daļas uzliks īpašu gelu, lai attēls būtu skaidrs. Tas var likt justies nedaudz dīvaini, bet tas noteikti nesāpēs, tik vien āda var palikt nedaudz lipīga šajā zonā.

Uzliekot gelu uz ķermeņa, radiologs piespiedīs USG ierīces galu uz ādas, lai uzņemtu attēlus, un speciālists virzīs šurpu turpu galu pa ķermeni, lai apskatītu orgānus pēc iespējas precīzāk. Tas noteikti nesāpēs un neradīs nepatīkamas sajūtas!

Iespējams, jutīsi kādu pulsāciju ādas apvidū vai jocīgu skaņu, tieši tā USG ierīce darbojas!

Pēc izmeklējuma

Pēc izmeklējuma veikšanas jānoslauka atlikušais gels un jāuzgaida līdz slēdziena izrakstam un izmeklējums ir beidzies- nekādu sāpju, nekāda stresa un nepatīkamu sajūtu!

Patiesībā šis ir viens no vienkāršākajiem izmeklējumiem.

Ārsts pēc izmeklējuma noteiks nepieciešamo tālāko ārstēšanu vai citus ieteikumus, lai veselība atkal būtu vislabākajā kārtībā!

Tālrunis pierakstam: +371 67331133,  +371 27773341

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


© 2024 Goodlife Clinic. Visas tiesības aizsargātas