• 67331133
  • 27773341
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  • Darbadienās 8:30-20:00 Sestdien 9:30-13:00
Vai modīgā smūtiju dzeršana patiešām ir veselīga?

Vai modīgā smūtiju dzeršana patiešām ir veselīga?

Augļu un jogurta svaigie kokteiļi jeb «smūtiji» lielveikalu plauktos kļūst arvien redzamāki, tos iemīļojuši arī sportisti un veselīgā dzīvesveida piekritēji. Kādas ir jūsu domas par šiem kokteiļiem? Atbild «Egoistes» pieaicinātais eksperts, gastroenterologs Dr. Sabri Abdelmasī. Kopā ar «Good Life Clinic» vadītāju, gastroenterologu Dr. Sabri Abdelmasī sniegsim atbildes uz jūsu jautājumiem: kas jāzina ikvienam veselīga uztura atbalstītājam.
«Bez šaubām, augļiem ir jābūt iekļautiem mūsu ikdienas ēdienkartē. Kas attiecas uz «smūtijiem» – tie ir ļoti dažādi. Vairumā gadījumu cukura koncentrācija augļu kokteilī ir pārlieku liela, kas pamatojams ar ražotāja vēlmi kokteili padarīt garšīgāku pircējam. Manas rekomendācijas – pirmkārt, ja pērkat veikalā, izvēlieties mazāku tilpumu, tomēr, ja iespējams, – gatavojiet paši un ļaujiet vaļu eksperimentēšanai, neaprobežojoties tikai ar augļiem, bet pievienojiet arī graudaugus, riekstus, kas ir bagāti ar olbaltumvielām un veselīgajiem taukiem, kas ir ļoti nepieciešami, lai veicinātu vitamīnu uzsūkšanos organismā. Tāpat aicinu «smūtijiem» pievienot arī dārzeņus, jogurtu bez saldinātājiem, kakao bez cukura, čia sēkliņas. Tomēr der paturēt prātā: lai sagatavotu smūtiju, nepieciešami vairāki augļi un uzņemto kaloriju un cukura ziņā tas būs vairāk, nekā vienkārši apēdot ābolu vai izdzerot glāzi svaigi spiestas ābolu sulas.»

© 2024 Goodlife Clinic. Visas tiesības aizsargātas