• 67331133
  • 27773341
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  • Darbadienās 8:30-20:00 Sestdien 9:30-13:00
Lai justos droši un pārliecinoši augšējās endoskopijas jeb gastroskopijas izmeklējuma procesā

Lai justos droši un pārliecinoši augšējās endoskopijas jeb gastroskopijas izmeklējuma procesā

Jūsu ārsts ir ieteicis doties pie gastroenterologa – endoskopista, kurš ir speciālists un īpaši apmācīts veikt endoskopiskās manipulācijas.Dodoties uz pirmo endoskopijas izmeklējumu, noteikti ir liela neziņa un pat bailes.  Kopā ar Good Life Clinic gastroenterologu Dr. Sabrī Abdelmasī esam sagatavojuši ieteikumus, kā sagatavot sevi un ķermeni procedūrai un ko sagaidīt no šī izmeklējuma procesa.

Šo izmeklējumu ir iespējams veikt  intravenozās vai vietējās anestēzijas iedarbībā, kā arī  nomierinošu medikamentu iedarbībā.

Neliela badošanās pirms procedūras. Izmeklējuma dienā iesaka neēst un nedzert 4 stundas pirms procedūras, lai kuņģis būtu tukšs, kad gastroenterologs sāk endoskopisko izmeklējumu. Pēdējai maltītei jābūt vieglai.  Ja paredzamā procedūra tiks veikta intravenozā anestēzijā, dzert un ēst nedrīkst 6 – 8 stundas pirms procedūras.

Atteikšanās no atsevišķiem medikamentiem. Daži medikamenti, piemēram, tie, kuri šķīdina asinis, var palielināt asiņošanas risku endoskopijas laikā, tāpēc ir būtiski pārtraukt to lietošanu, konsultējoties ar savu ģimenes ārstu.  Ja pacientam ir nopietnas slimības, nepieciešamība regulāri lietot noteiktus medikamentus, ārsts sniegs īpašus norādījumus par to, kā rīkoties šādā gadījumā.

Pacienta sagatavošana procedūrai

Ierodoties klīnikā, pacientam būs jāaizpilda nepieciešamā dokumentācija, pēc tam neliela, informatīva saruna ar ārstu – endoskopistu,   intravenozās anestēzijas izvēles gadījumā arī anesteziologa konsultācija.

Pirms endoskopiskā izmeklējuma uzsākšanas, pacientam jāapguļas uz muguras vai sāniem, kamēr notiks sagatavošanās process.

Ja pacients būs izlēmis veikt endoskopiju anestēzijā, tiks ievietots intravenozais katetrs, caur kuru ievadīs nepieciešamos medikamentus, kas ļaus atslābināties un bez diskomforta veikt šo izmeklējumu, pēc procedūras tas tiks izņemts. Pie ķermeņa tiks pievienots monitors, caur kuru tiks novērots pacienta sirdsdarbības ātrums, asinsspiediens un elpošana, lai anesteziologs un endoskopists tiktu informēti par pacienta vitālajiem rādītājiem izmeklējuma laikā.

Ja pacientam endoskopiju veic bez narkozes, ir iespējams lietot nomierinošu līdzekli, lai palīdzētu ķermenim un nervu sistēmai atslābināties.

Ja pacients nevēlas intravenozo anestēziju vai nomierinošu medikamentu lietošanu, tad pirms endoskopa ievadīšanas rīklē, tiks veikta vietējā atsāpināšana ar anestēzijas medikamenta izsmidzināšanu mutē. Visu procedūras laiku ārsts pacientu informē par veicamajām manipulācijām, kas radīs drošības sajūtu.

Pirms procedūras uzsākšanas pacientam tiks ievietots speciāls iemutis, kas nodrošinās drošu manipulācijas veikšanu.

Kad procedūra ir sākusies

Gastroenterologs ievadīs endoskopu, kura galā ir neliela kamera, tā ierakstīs procedūras gaitu un pārraidīs video uz ekrāna.  Pateicoties tam, gastroenterologs vizuālā kontrolē varēs vadīt endoskopu. Barības vadā iekļūs gaiss, tas ļaus brīvi kustēties endoskopam bez apkārtējo audu kairināšanas.

Iespējams, būs nepieciešama audu paraugu paņemšana, kam tiks izmantots speciāls ķirurģisks instruments. Pacientam par to nebūtu jāsatraucas, jo šī manipulācija nebūs jūtama.

Kad procedūra ir beigusies

Pēc paveiktās procedūras pacientam būs iespēja nedaudz atgulties  atpūtas telpā. Kad viņš būs gatavs, varēs doties savās ikdienas gaitās.

Taču, ja pacients būs izvēlējies procedūru veikt ar anestēzijas vai nomierinošo medikamentu palīdzību, mājās varēs doties tikai pavadošās personas uzraudzībā, jo izmantojamo medikamentu iedarbība var joprojām radīt miegainību un uzmanības  traucējumus.

Parasti procedūra ilgst 10 līdz 20 minūtes un kopumā klīnikā pavadītais laiks nepārsniedz 1,5 stundas, kad atkal var atgriezties ikdienas dzīvē.

Apmēram pēc 10 dienām būs, gastroskopijas laikā paņemto audu analīžu, rezultāti. Ar kuriem pacients varēs doties uz konsultāciju pie gastroenterologa, tālākā ārstnieciskā procesa izvērtēšanai.

Pēc procedūras reti, bet iespējama vēdera pūšanās, gāzes, krampji vai kakla sāpes, kas neilgā laikā pāriet.

Good Life Clinic sadarbojas ar lielākajām apdrošināšanas kompānijām, kas kompensē izmeklējuma veikšanas izdevumus, atkarībā, no pacienta iegādātās polises programmas.


© 2024 Goodlife Clinic. Visas tiesības aizsargātas