Traumatoloģijas konsultācijas

Traumatologs – ortopēds ir ārsts, kurš specializējies kustību un balsta aparāta traumu un slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē. Vizītes laikā ārsts noskaidro pacienta sūdzības, veic izmeklēšanu, izskata līdzi paņemtos izmeklējumus un precizē diagnozi. Pēc pacienta rūpīgas izmeklēšanas ārsts izveido ārstēšanas plānu individuāli katram pacientam, nosaka konservatīvu un, ja nepieciešams, ķirurģisku ārstēšanu. Nereti pacientam nepieciešama kompleksa ārstēšana un individuāli izstrādāta rehabilitācija, tāpēc traumatologs - ortopēds cieši sadarbojas arī ar citu specialitāšu ārstiem. Visbiežāk tie ir: neirologs, vertebrologs, radiologs - diagnosts, algologs, reimatologs, osteopāts, fizioterapeits, tehniskais ortopēds u.c.

Pie traumatologa - ortopēda būtu jāvēršas:

 • ja ir bijusi trauma, ir aizdomas par kaulu lūzumiem, izmežģījumiem, sasitumiem un sastiepumiem;
 • ja ir nepieciešama medicīniskā palīdzība lai novērtu trauma sekas;
 • ja ir balsta un kustību aparāta hroniskas slimības;
 • ja ir sāpes locītavās;
 • ja ir kaulu deformācija, artroze;
 • ja ir cīpslu un muskuļu bojājumi;
 • ja ir kompresijas neiropātija.

Izmeklējumi, ko var nozīmēt traumatologs – ortopēds:

 • rentgens - izmeklējumi, kas ārstam dod visplašāko informāciju par cilvēka stāvokli, līdz ar ko, nereti tas ir pirmais izmeklējums, kas tiek noteikts pacientam. Rentgena izmeklējumi notiek digitālā formātā, kas ir daudz nekaitīgām, nekā parastais rentgens, turklāt digitālā forma dod iespēju krietni jeb par 90% samazināt starojuma devu. 
 • ultrasonogrāfija - pielieto, lai vizualizētu kā iekšējos orgānus, tā virspusējās struktūras (vairogdziedzeri, krūts dziedzeri, muskuļus, cīpslas, sēkliniekus, u.c.)
 • magnētiskā rezonanse - tā ir viena no precīzākajām un nekaitīgākajām vizuālās diagnostikas metodēm. Ar elektromagnētiskā lauka un radiofrekvences viļņu impulsu palīdzību iegūst augstas izšķirtspējas visdažādāko orgānu un ķermeņa daļu attēlus, kas ļauj precīzi noteikt diagnozi. 
 • datortomogrāfija - izmeklēšanas metode, kurā ķermeņa struktūru attēlu iegūšanai tiek izmantoti rentgena stari.
 • scintigrāfija - nukleārās izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību tiek noteikta kāda orgāna vai orgānu sistēmas darbība.

Dodoties uz pieņemšanu pie traumatologa - ortopēda līdzi būtu jāņem visu līdz šim veikto izmeklējumu slēdzienus vai izrakstus pēc ambulatorās vai stacionārās ārstēšanas par konkrēto saslimšanu. Tāpat jāņem veikto analīžu rezultātu, kā arī lietoto medikamentu saraksts. Arī speciālista slēdzienu un izrakstu no stacionāra traumu vai operāciju gadījumā jāuzrāda ārstam.

Tas ārstam palīdz iegūt maksimāli daudz informācijas, kas atvieglo izmeklēšanu, diagnozes noteikšanu un palīdz izvēlēties piemērotāko ārstēšanu. Jāatceras, ka dodoties pie ārsta, būtu ieteicams ģērbties tā, lai speciālistam būtu ērti piekļūt tai ķermeņa daļai, par kuru pacientam ir sūdzības. Ja problēmas ir, piemēram, kājā jārēķinās, ka būs jāatkailina abas ekstremitātes.

Piesakies jaunumiem e-pastā

Pieteikties vizītei